Son dakika haberi: Asgari Ücret zammı Ocak 2019'da ne kadar oldu? Asgari Ücret zammı açıklandı!

14.2.2024 15:34:07
Son dakika haberi: Asgari Ücret zammı Ocak 2019'da ne kadar oldu? Asgari Ücret zammı açıklandı!

Haftalardır Asgari Ücret ile ilgili yaşanan tartışmalar sonucunda asgari ücret'in 2 bin TL civarlarında olması konuşuluyordu. Bütün bu soruların cevabı bugün yapılacak olan toplantı sonucunda netleşti. Yapılan toplantılar sonucunda Asgari Ücret 2 bin 20 TL oldu.


2019 Asgari Ücret Zammı Netleşti!

Bugün yapılan toplantıyla Ocak 2019 Asgari ücret fiyatı netleşti. Tespit komisyonunun toplanmasından sonra milyonlarca vatandaşın merak ettiği sorular netleşmiş oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulunuyor: "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun son toplantısına hoş geldiniz. Toplantımızın milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren asgari ücret tutarı 2 bin 20 TL oldu! Asgari ücret 417 TL zamla 2 bin 20 TL'ye yükseldi.

"Toplantıda ortak kararın olması da oldukça önemlidir. Söz konusu ülkemiz olduğunda aynı milletin evlatları olarak işçilerimizin ve işverenimizin ortak paydada buluştuğunu da görüyoruz."

Bu zamla birlikte Asgari Ücret geçen yıla göre yüzde 26,5 ile 417 TL artış yapıldı.

2019 AGİ Asgari Geçim İndirimi ile ilgili merakla beklenen rakamlar bugün gelen son dakika bilgisi ile yapılacak toplantı da belli oldu. Aylardır heyecan içinde beklenen ve birçok tartışma konusu olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı bugün saat 10.00'da toplanarak yapılan zam oranlarını açıkladı. Gelen son dakika haberiyle AGİ 191 TL oldu.


https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/12/25/son-dakika-haberi-asgari-ucret-ne-kadar-olacak-2019-asgari-ucret-tespit-komisyonu-toplantisi-sonrasi-aciklaniyor?paging=8Kullanımı kolay, takibi kolay işlemler!

Yeni yönetmeliğe uygun

Kursiyer, Ders Programı, Muhasebe, Sınav, Sertifika

ehliyet Adresi+

Sosyal Ağlar